Atrament Graf von Faber-Castell i tradycja kwiatu kwitnącej wiśni

Z dobrym atramentem jest dokładnie tak jak z książką, którą nie powinniśmy oceniać po okładce. Piękny flakon i etykietka, chociaż na pierwszy rzut oka może kusić swym wyglądem, może okazać się nieodpowiedni, ponieważ tak naprawdę tworzenie dobrej jakości atramentu do piór wiecznych bardzo często urasta do rangi sztuki.  

Marka Graf von Faber-Castell znana jest z tworzenia atramentów, które nie tylko posiadają wyjątkowe odcienie i flakon, stający się ozdobą każdego biurka, ale co najważniejsze jego właściwości uzyskane są z najwyższej jakości składników, dzięki którym jest niezwykle trwały, gwarantuje płynny przepływ atramentu w każdym piórze, startuje niemalże od razu, jak również nie zasycha po dłuższej przerwie od pisania, gdy pióro leży sobie spokojnie w szufladzie.

Wszystkie odcienie atramentów Graf von Faber-Castell zostały zainspirowane kolorami natury i tak oto w palecie możemy spotkać szlachetne błękity przywodzące na myśl drogie kamienie, soczyste zielenie, energetyczne róże, fiolety i czerwienie, oraz głębokie czernie.

Najnowszym kolorem jest różowy kolor Yozakura, który nawiązuje do japońskiej tradycji obserwowania kwiatów kwitnących drzew, szczególnie wiśni. Tradycja ta została zapoczątkowana już w 710 roku n.e i przyciągała wielu mieszkańców, którzy od marca do maja za dnia i po zachodzie słońca gromadzili się w najpiękniejszych zakątkach Japonii i popijając sake oraz słuchając muzyki rozkoszowali się widokiem kwitnących pąków różowych kwiatów. Tradycja ta przetrwała do dzisiaj i jest ogromnie popularna zarówno wśród rodowitych mieszkańców Japonii, jak i turystów, którzy często przemierzają setki tysięcy kilometrów, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. Kwitnące kwiaty wiśni można obserwować za dnia, wówczas przyjmuje nazwę Hanami, oraz w nocy, gdy ulice zmieniają się w iście bajkową krainę, ponieważ na drzewach zostają zawieszone lampiony i przy każdym podmuchu wiatru można podziwiać przepiękny spektakl tańczących pąków kwiatów i światła. Nocne oglądanie nosi nazwę Yozakura.

Chociaż możliwości podróżowania są obecnie delikatnie ograniczone, to możemy przenieść się do kraju kwitnącej wiśni już teraz i to zaledwie jednym ruchem ręki 😊

Dodaj komentarz