Blackwing Vol. 6

Ukłon dla małych biznesów i ducha przedsiębiorczości.

W 1912 roku francuski fizyk Georges Claude wynalazł pierwszą lampę neonową, przepuszczając prąd elektryczny przez zapieczętowaną rurę wypełnioną gazem obojętnym, jakim jest neon.

Wynalazek ten zagościł na witrynie sklepowej jednego z barber shopu w Paryżu, szybko zyskał popularność i w mgnieniu oka pełne energii neonowe światła pojawiły się w wielu innych sklepach na całym świecie, stając się symbolem siły przedsiębiorczości.

Obecnie, siłę tą możemy dostrzec na każdym kroku, zarówno w dużych i mniejszych miastach, księgarniach i kawiarniach, butikach i restauracjach. Jest ona jedną z niewielu rzeczy, które sprawiają, że te wszystkie miejsca są wyjątkowe.

Blackwing Vol. 6 to ukłon w stronę niezależnych biznesów i ducha przedsiębiorczości.

Każde opakowanie zawiera po 6 sztuk ołówków w kolorze czerwonym i niebieskim. Kolory te nie są przypadkowe, zostały zainspirowane charakterystycznym neonowym napisem OPEN na drzwiach wielu sklepów.

Ołówek Blackwing Vol. 6 zdobi czarny napis, czarna końcówka i miękki grafit, znany z czarnych ołówków Blackiwng Soft.
Natomiast numer 6 nawiązuje do liczby gazów szlachetnych występujących w powietrzu, które nadają neonowi wyjątkowy kolor.

Blackwing Vol. 6 to edycja bardzo specjalna, ponieważ dochód ze sprzedaży ołówków wspiera fundację Small Business Relief Fund w USA, pomagającą przetrwać małym firmom w czasach pandemii COVID-19 i dbająca o to, aby światła na witrynach wielu sklepów świeciły się nadal w neonowych barwach.

W ten trudny czas, szczególnie liczy się to gdzie i jak robimy zakupy, aby wesprzeć ulubione marki i małe lokalne sklepy. Postanowiliśmy, aby za śladem Blackwinga sprzedażą Volume 6 wspomóc lokalny biznes w Katowicach. 20 zł z każdego sprzedanego opakowania wydamy w lokalnej kawiarni i cukierni na kawy i ciastka, które rozdamy naszym sąsiadom, którzy tak samo jak my starają się utrzymać miejsca, które stworzyli.

Dodaj komentarz