Blackwing Vol. 10001

The Puzzle Pencil.
Ćwicz swój umysł.

Tak naprawdę Blackwing Vol. 10001 powstał ponad rok temu, kiedy to pewien nauczyciel matematyki z Nowego Jorku, oraz jednocześnie wielki miłośnik ołówków Blackwing, napisał e-mail, w którym oznajmił, że ma świetny pomysł na nową edycję limitowaną.
Następnie opowiedział historię Tetsuyi Miyamoto, która stała się prawdziwą inspiracją dla projektantów ołówków Blackwing.

„Sztuka nauczania, bez nauczania”

W 2004 roku japoński nauczyciel Tetsuya Miyamoto podczas jednej ze swoich lekcji matematyki stworzył łamigłówkę KenKen®, która miała uczyć umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Tetsuya Miyamoto opisuje swoją metodę jako „Sztukę nauczania, bez nauczania”, a jego marzeniem jest, aby za pomocą tego wynalazku, świat stał się sprytniejszy.

Obecnie KenKen® jest jedyną matematyczną łamigłówką drukowaną w New York Times. Tego typu łamigłówki inspirują nas do rozwiązywania problemów i logicznego myślenia w kreatywny sposób, pozwalając naszemu umysłowi wykonywać piękny taniec pomiędzy prawą a lewą półkulą.

Ołówki Blackwing 10001 (壱万壱) to hołd dla łamigłówki Miyamoto Sensei i jego kreatywnego podejścia do nauczania. Ołówek posiada czerwony korpus, złoty napis i nasadkę, czarną gumkę oraz twardy grafit. Numer 10001 to palindrom, czyli wyraz mający takie samo znaczenie, gdy czyta się je z prawej i lewej strony, zarówno w Kanji, jak i liczbach Arabskich. Jest to również, jedno z ulubionych równań Miyamoto Sensei.

   

Blackwing 10001 (壱万壱) to pierwszy ołówek tej marki o pięciokątnym korpusie, który jest  wzorowany na japońskim „Gōkaku pencil”.
Miyamoto każdemu ze swoich uczniów, który ukończy jego kurs matematyki wręcza  ołówki Gōkaku. W dosłownym tłumaczeniu, słowo Gōkaku oznacza zdany. Jest to również najbliższy homofon japońskiego słowa Gokakukei, czyli pięciobok. 

 

Dodaj komentarz