Zmiana potrzebuje kreatywności

22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi niemiecka marka Faber Castell ruszyła z kampanią edukacyjną, która szerzy wiedze na temat zrównoważonej produkcji. Akcja pod tytułem „Kreatywność potrzebuje zmiany ” zwieńczona będzie konkursem, który rusza już 28 kwietnia na mediach społecznościowych marki! Jednak czym dla marki Faber Castell jest zrównoważona produkcja?

Neutralność klimatyczna

Faber Castell to zarazem najstarszy jak i czołowy producent kredek na świecie. By minimalizować swój wpływ na środowisko Faber Castell od wielu lat podejmuje działania, które w 2014 roku zaowocowały neutralnością klimatyczną jej zakładów produkcyjnych!
Ponad 85% zapotrzebowania energetycznego marki pokrywane jest ze źródeł odnawialnych – kolektorów słonecznych, pomp ciepła i turbin wodnych. Działania te obniżają również ilość dwutlenku węgla, które zakłady produkcyjne emitują do atmosfery. Z kolei lasy zasadzone przez Faber Castell pochłaniają aż 900 tysięcy ton dwutlenku węgla rocznie. A to nie koniec! Obecnie na powierzchni około 10 tysięcy hektarów zagrożonych lasów amazońskich, marka Faber Castell co roku sadzi i hoduje około 300 tysięcy młodych drzewek sosny karaibskiej.

W miejsce każdego ściętego rzędu drzew marka sadzi nowe drzewa, tworząc zrównoważony cykl ekologiczny.

Bioróżnorodność

Brazylijskie lasy zarządzane przez markę Faber Castell to nie tylko źródło pozyskiwania surowców, ale przede wszystkim, to zachowane rodzime środowisko, które stało się biotopem dla rzadkich gatunków zwierząt i roślin.

Brazylijskie lasy to dom dla średnio 716 gatunków zwierząt i roślin, spośród których 50 jest zagrożonych wyginięciem.

Odpowiedzialne podejście do materiałów

Deklarowanym celem marki jest zastępowanie tworzyw sztucznych materiałami pochodzącymi z recyklingu. Ponad to coraz więcej produktów takich jak długopisy i markery możemy ponownie napełniać, co redukuje powstawanie odpadów. Celem marki jest zastąpienie 100% nowych tworzyw sztucznych tymi pochodzącymi z recyklingu lub bioplatikami już do 2030 roku!

Już ponad 90% drewna wykorzystywanego do produkcji ołówków i kredek Faber Castell pochodzi w 100% z lasów z certyfikatem FSC, a reszta zasobu pozyskiwana jest z obszarów objętych certyfikatem PEFC. Faber Castell również jako pierwszy producent zastosował do swoich produktów lakiery na bazie wody, co zdecydowanie obniża ich wpływ na środowisko!

Więcej na temat ekologicznych działań marki przeczytacie na oficjalnej stronie internetowej marki, gdzie Faber Castell zamieszcza coroczne raporty, a także wyznacza sobie cele związane z ochroną dziedzictwa naturalnego.

Z kolei na naszej stronie znajdziecie szeroką ofertę zrównoważonych produktów marki, które pobudzą Waszą kreatywność! Koniecznie odwiedźcie również profil Faber Castell na Facebooku, gdzie 28 kwietnia ogłoszone zostaną zasady konkursu!

Dodaj komentarz