Stalówki Esterbrook Custom – szeroki wachlarz możliwości

Esterbrook oferuje swoim użytkownikom nie tylko piękne i solidne pióra wieczne, ale także szeroki wachlarz stalówek, dopasowanych do potrzeb piszącego.


Ponieważ zakładamy, że podstawowy rozdział na rozmiary stalówek jest Wam znany, skupimy się tutaj na szczególnej dla Esterbrooka serii Custom, powstałej we współpracy ze światowej sławy specjalistami w dziedzinie tworzenia stalówek. W serii Custom znajdziemy stalówki Journaler, Scribe, Techo, oraz Needlepoint.

Journaler
Stalówka powstała w Custom Nib Studio w Los Angeles. Przeznaczona jest do codziennego użytku, podając średniej grubości linię, kreśloną zaokrąglonym stubem. Autorka stalówki, Gena Salorina, bazowała na modelu vintage Esterbrook 9314M. Stalówka pasuje do piór wiecznych z serii Slim, Standard oraz Oversized Estie. Journaler doskonale współpracuje z atramentami dającymi efekt cieniowania.

Scribe
Stalówka ta powstała w Nowym Jorku, a za jej projektem stoi Josh Lax. Autor inspirował się bliskowschodnimi skrybami, przepisującymi odręcznie teksty najwyższej wagi – dlatego nada się szczególnie dla miłośników kaligrafii. Stalówka The Scribe kreśli dwie grubości linii – cienką pionową i grubszą poziomą. Dzięki temu rozwiązaniu lubi się z każdym rodzajem atramentów.

Needlepoint
Jej twórcą jest Kirk Speer z Pen Realm. Ta stalówka jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego miłośnika super cienkich stalówek, dla którego EF to zbyt wiele. Uwielbia mokre atramenty, natomiast atrament, który zawiera drobinki może zatykać spływak. Needlepoint lubiana jest szczególnie przez użytkowników notesów i kalendarzy Hobonichi, doskonale sprawdzi się także na papierach niekoniecznie dedykowanych do pisania piórem wiecznym – cienka linia zapobiegnie strzępieniu i przebijaniu atramentu.

Techo
Najnowszy projekt Esterbrooka – stalówka wykonana przez CY z Tokyo Station Pens. Techo jest idealna zarówno do pisania i szkicowania. Ziarno zostało zeszlifowane w taki sposób, aby grubość kreślonej linii zależna była od kąta, pod którym trzymane jest pióra – im większy kąt, tym cieńsza linia. Na stalówce wygrawerowane jest japońskie słowo „techo”. Stalówka polubi się z mokrymi atramentami nie zawierającymi drobinek.

Jeśli którakolwiek ze stalówek Esterbrook Custom przypadła Wam do gustu, nie pozostaje Wam nic innego jak spróbować! Całą gamę dostępnych stalówek i piór Esterbrook znajdziecie oczywiście w naszym sklepie.

Dodaj komentarz