Blackwing Vol. 200

Hołd dla kawiarni i kultury twórczej, którą kultywują.

W 1948 roku, pośród niepewności powojennej Ameryki, narodziło się pokolenie Beat Generation. Ten ruch literacki, zakorzeniony w antymaterializmie i badaniu kondycji ludzkiej, zbierał się w kawiarniach Nowego Jorku i San Francisco, aby recytować poezję przy filiżance czarnej kawy. W latach 50. i 60. kawiarnie stały się synonimem kreatywności i intelektualizmu.

Jednym z takich przykładów była Caffè Lena w Saratodze, w stanie Nowy Jork. Otwarta w byłym warsztacie stolarskim w 1960 roku, Caffè Lena pozostaje najstarszą nieprzerwanie działającą kawiarnią w Stanach Zjednoczonych. Ta długowieczność pozwoliła jej gościć niezliczone ikony kreatywności, od Beatników po członków Folk Revival, i sprawiła, że Caffè Lena stała się fundamentem twórczej kontrkultury w Ameryce.

Blackwing 200 jest hołdem dla kawiarni takich jak Caffè Lena i kultury twórczej, którą pomagają kultywować. Każdy ołówek ma metaliczny, miedziany wzór inspirowany klasycznymi miedzianymi maszynami do wypalania kawy, które można było znaleźć w wielu kawiarniach w latach 50. i 60. Proces palenia rozpoczyna się, gdy wewnętrzna temperatura ziarna kawowca osiąga 200 stopni Celsjusza, przekształcając je w znane wszystkim ziarno kawy. Ołówki te posiadają również twardy grafitowy rdzeń, który idealnie nadaje się do szukania inspiracji w lokalnej kawiarni.

Dodaj komentarz