Atramenty Wearingeul – kolorowy świat literatury

Chociaż atramenty Wearingeul są na rynku od niedawna, wierzymy, że zagoszczą na nim na dłużej. Bardzo podoba się nam idea i historia, która stoi za ich powstaniem.

Pochodzące z Korei Południowej atramenty są nawiązaniem do koreańskich i światowych dzieł literatury. Nawiązanie to jest bardzo subtelne, ale trafione i sprawia, że spoglądamy na dzieło z zupełnie nowej perspektywy.

Wśród atramentów Wearingeul znajdziemy atramenty zwykłe, połyskujące, z drobinkami oraz dwubarwne, które swoją dwoistą naturę pokazują dopiero po wyschnięciu. Jak wspomina sam producent, atramenty z drobinkami doskonale sprawdzą się w piórach wiecznych ze stalówką o grubości powyżej EF.

Wśród atramentów Wearingeul dostępnych w Escribo, znajdziecie cztery serie będące odniesieniem do koreańskiej i japońskiej poezji i literatury:

Współczesne koreańskie pisarki:

Ciemnoczerwony „Human Issues”, który swą nazwę zaczerpnął od tytułu powieści, granitowy „Stonecutter’s Song” z czerwonym tonem, „Kyeong-Hee” w bursztynowym kolorze słońca o tzw. złotej godzinie oraz oliwkowy „Path” ze złotymi drobinkami, odzwierciedlający słońce przebijające przez liście.

Natsume Soseki:

Miodowo-żółty „Sanshiro”, szaro-niebiesko-zielony „Mind” oraz szary „I am a Cat” ze złotymi drobinkami.

Juhn Ji Yong:

Pastelowo różowy „Floating Cloud” z pomarańczowym tonem, który pojawia się po wyschnięciu, „The Night Colored in grape” – pastelowy fiolet ze srebrnymi drobinkami, a także jasnoniebieski „Watery Star” skrzący się srebrem.

Yun Dong Ju:

Głęboko niebieski „The Sky, Seasons Passing By”, „A Star Spattered Hill” – bursztynowo złoty, „Stars in Autumn” – granatowy ze srebrnymi drobinkami, „Shoot the Moon” czarny o zielonym zabarwieniu

Yi Sang:

 „Soyoungwije” – głęboki fiolet ze srebrnymi drobinkami odzwierciedla niebo, w które patrzy bohater poematu, który zamierza zerwać z ukochaną, „A taxidermied Genius” – fioletowy z zielonym połyskiem, ciemnozielony „13 children”, „Me in the Mirror” szary ze srebrnym brokatem, „Architecture infinite Cube” – ciepły brąz ścian sklepu z wiersza z zielonkawym połyskiem.

Piąta seria to Kolory literatury:

„Demian Mature” szaro-niebieski po wyschnięciu granatowy, pastelowo-niebieski, który po wyschnięciu zbliża się do morskiego z żółtymi akcentami „Demian Lost” – nawiązanie do powieści Hermana Hessego „Demian: Dzieje młodości Emila Sinclaira”.

Najciekawsza naszym zdaniem jest seria „Czarnoksiężnik z Oz”. Bohaterowie tej znanej wszystkim książki, są przedstawieni w kolorach atramentów. Dodatkowo Wearingeul wypuścił malutkie buteleczki eliksirów z drobinkami, które odzwierciedlają to, czego brakuje bohaterom i co tak bardzo chcą otrzymać. Po zmieszaniu eliksiru z atramentem, otrzymujemy „dopełnionego bohatera”. I tak granatowa Dorotka otrzymuje Srebrne Trzewiki, brązowy Tchórzliwy Lew złotą Odwagę, ciemnoszary Blaszany Drwal Serce w kolorze różowego złota, a oliwkowy Strach na Wróble miedzianą Mądrość. Każdy z eliksirów można dodawać dowolnie do atramentów, tworząc własne wersje. Eliksiry można dodawać także do pozostałych atramentów Wearingeul, które nie zawierają drobinek.

Dodaj komentarz