Blackwing Vol. 93

Hołd dla Cority Kent, pedagog, artystki i orędowniczki sprawiedliwości społecznej, która wierzyła, że sztuka może być narzędziem dialogu, refleksji i zmiany.

Kiedy była przewodniczącą wydziału sztuki w Immaculate Heart College w Los Angeles, Corita poprosiła swoich studentów o zaangażowanie się w ćwiczenia „powolnego patrzenia”. Używając papierowego wizjera, który symulował doświadczenie korzystania z aparatu fotograficznego, jej studenci byli w stanie wybrać, wyizolować i zbadać szczegóły otaczającego ich świata. W rezultacie powstały stosy rysunków, które nauczyły studentów jak zwolnić i spojrzeć na świat ze świeżej perspektywy.

To przesłanie o byciu obecnym i ciekawym przenikało przez każdy rozdział życia i pracy Cority. Od lat 50-tych aż do śmierci w 1986 roku jej sztuka rozwijała się od modernistycznych interpretacji tradycyjnych tematów religijnych do przesiąkniętych popem wypowiedzi politycznych i introspekcji.

Blackwing 93 jest hołdem dla Cority i jej przesłania, aby zwolnić tempo i odnaleźć wdzięczność w codzienności. Na każdym ołówku znajduje się jedno z sześciu kolorowych pociągnięć pędzla, które składają się na ikoniczny Rainbow Swash Cority. Wykonany w 1971 roku, Rainbow Swash zdobi 140-metrowy zbiornik na gaz ziemny wzdłuż autostrady 93 w Dorchester, Massachusetts.

Ołówki Blackwing Vol. 93 zawierają nasz miękki grafit, a każdy zestaw zawiera po dwa z każdego koloru.

5% wpływów z tego ołówka będzie wspierać dalszą pracę w edukacji artystycznej poprzez Corita Art Center.

Dodaj komentarz