Blackwing Vol. 651

Hołd dla sztuki i filozofii życia legendarnego Bruce’a Lee

Pomimo swojego wizerunku międzynarodowej gwiazdy filmowej
i uznanego artysty sztuk walki, Bruce Lee był w głębi duszy filozofem.
Jego książki zawierały wszystko, od układów tanecznych, przez podnoszące na duchu afirmacje, aż po głębokie mądrości kształtujące życie. Choć w jego dorobku znajdują się klasyczne filmy, jego koronnym osiągnięciem może być sztuka znana jako Jeet Kune Do.

W notatce do swoich uczniów Bruce Lee napisał, że „sztuka Jeet Kune Do polega po prostu na upraszczaniu”. Wierzył w uczciwość we wszystkich działaniach i był orędownikiem wolności słowa, która nigdy nie była widziana w świecie sztuk walki. Jeet Kune Do zostało stworzone do walki, ale jego zasady można zastosować do wyzwań codziennego życia; „nie używając żadnej drogi jako drogi; nie mając żadnego ograniczenia jako ograniczenia”.

Bruce Lee to człowiek, który przez całą drogę swojego życia dążył do samopoznania i samodoskonalenia, a w swoim działaniu starał się postępować w całkowitej zgodzie z własnymi przekonaniami. Tak samo
w filmie jak i w życiu prywatnym, Bruce’owi Lee przyświecała jedna idea, aby pozostać wciąż tą samą osobą, bez żadnego udawania czy kreowania fikcyjnych postaci.

Blackwing 651 jest hołdem dla legendarnego Bruce’a Lee.
Prosty i bezpośredni, każdy ołówek posiada czarno-żółty wzór w paski, który czerpie inspiracje z filozofii Jeet Kune Do. Liczba 651 pochodzi od 651 S. Weller Street w Seattle, gdzie Bruce Lee otworzył swoją pierwszą oficjalną szkołę. Wyjątkowo sztywny grafit jest idealny do pisania notatek, w tym tych do przyszłego siebie, gdy tylko pojawi się inspiracja.

Dodaj komentarz