Field notes – znane, a jednak nowe

Notesy Field Notes trafiły na nasze escribowe półki na specjalną prośbę jednego z naszych klientów.

I to właśnie za Waszą radą, postanowiliśmy zgłębić się w tą markę trochę bardziej. Notatniki Field Notes są bardzo dobrze znane na rynku, charakterystyczne, nie da się ich pomylić z żadnymi innymi i jak się okazuje również ich historia jest ona bardzo interesująca!

Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie na tamtejszych farmach, gdzie ponad sto lat temu zapoczątkowano zwyczaj rozdawania maleńkich, kieszonkowych notesów. Notesy te o wyglądzie książeczek informacyjnych były formą promocji firm zajmujących się sprzedażą nasion czy sprzętu rolniczego, a w środku oprócz stron do zapisków można było znaleźć np. przeliczniki jednostek miar. Tak się złożyło, że współzałożyciel marki – Aaron Dramplin jest prawdziwym pasjonatem i kolekcjonerem tych notesów. Gdy spotka jakiś na swojej drodze, dołoży wszelkich starań, aby trafił do jego sporej już kolekcji. Sam przyznaje, że w ten sposób ratuje również zapisane w nich historie przed zapomnieniem. Kolekcja ta, o wielorakich okładkach stała się inspiracją do stworzenia notatników, które idealnie będą leżeć w kieszeni.

I tak, co kwartał możemy cieszyć się notatnikami z wersji limitowanych, zaskakującymi okładkami i papierem. Co do samego papieru, to oryginalnie został on stworzony do pisania głównie ołówkiem, tak jak zazwyczaj odbywało się to na farmach (jak można sobie wyobrazić, z przyczyn zupełnie praktycznych, pióro wieczne nie było pierwszym wyborem amerykańskich farmerów). Natomiast po naszych testach papier ten całkiem nieźle współpracuje z piórem i atramentem, a nawet zakreślaczami i brush penami. Oczywiście, zdarzają się również edycje, które są przeznaczone tylko dla długopisów i ołówków, tak jak w przypadku Field Notes Expediture – notesu, który można zabrać wszędzie, ponieważ zniesie dosłownie wszystko!

Notesy Field Notes Expenditure został zainspirowany podróżami na najdalszy ląd jakim jest Antarktyda, stąd też jaskrawo pomarańczowa okładka z przodu i czarna z tyłu z nadrukowaną mapą tego kontynentu, tak aby go przypadkiem nie zgubić 😉 w środku znajdziemy papier Yupo Synthetic Paper, który jest odporny na działanie wody, przedarcia i uszkodzenia mechaniczne. A skoro już mowa o odporności to notesy Field Notes Expenditure przeszły aż 12 testów wytrzymałościowych na działanie różnych czynników zewnętrznych, a nawet na przebijalność pocisku! To jak przebiegały testy można zobaczyć w filmie poniżej 😊

Dodaj komentarz