Blackwing Vol. 223

“Możesz napisać wszystko to co widzisz”

23 lutego 1940 roku słowa te napisał amerykański muzyk Woody Guthrie nad tekstem piosenki, która opisywała nierówność jaką spotkał na swej drodze przemierzając Amerykę. „This Land Is Your Land” stała się jedną z najbardziej wzruszających i kultowych piosenek w historii.

Woody jest często utożsamiany z odcieniami sepii, przypominającymi o okresie Dust Bowl, ale jego kolorystyka wykraczała daleko poza tą paletę barw. Artysta wypełniał notatniki i planery szkicami, wierszami i obrazami ze swoich niezliczonych podróży. Jego prace były wesołe i żywe, pomimo często brutalnie szczerej treści. Tworzył składanki starych dzieł i nowych pomysłów pokazując jak jest, a jak mogłoby być. Woody wierzył, że możemy być lepsi i wykorzystywał swoją twórczość, aby inspirować innych, by wierzyli tak samo.

Blackwing Vol. 223 to hołd dla Woody’ego Guthrie i jego niezmiennego optymizmu. Grafika na ołówku została zainspirowana tekstem piosenki „This Land Is Your Land”, która opisuje wstęgi autostrad, bezkresne niebo i złote doliny. Czarna końcówka i gumka w kolorze ziemi to ukłon w stronę wielu mil, które przemierzył Woody. Ołówek posiada zbalansowany grafit, który idealnie nadaje się zarówno do pisania, jak i rysowania, abyśmy mogli wypełnić strony notatnika dokładnie tym co widzimy.

Numer 223 upamiętniają miesiąc i dzień, w którym powstała piosenka „This Land Is Your Land”, którą można odsłuchać klikając w link:

Dodaj komentarz