Zwyczajny niezwyczajny – notes MD Journal 1 Day 1 Page Codex

Kiedy zadebiutował w 2020 roku, stał się szybko ulubieńcem fanów marki Midori również w Polsce – na półkach Escribo poleżał na tyle krótko, że nie zdążyliśmy się do niego przyzwyczaić i ciągle odbieramy wiadomości z zapytaniem, kiedy będzie. Co jest tak niezwykłego w zwykłym notatniku?

Grubszy niż pozostałe
Użytkownicy notatników MD Paper cenią je za minimalizm i różnorodność formatów, jednak niewielka ilość stron czasem z atutu przeradzała się w wadę – stąd też pomysł na notes, w którym na jeden dzień przypada cała strona. MD Journal 1 Day 1 Page nie jest jednak kalendarzem – nie znajdziemy w nim dat, ani kalendarza miesięcznego lub rocznego. Składa się on wyłącznie z 368 stron gładkich lub zadrukowanych w kropki.

Podobny, a jednak….
Kremowy papier w notesie MD Journal 1 Day 1 Page nie będzie dla nas zaskoczeniem. Udoskonalany od lat, zapewni nam estetyczne doznania podczas pisania czy rysowania i pozwoli na wykorzystanie pióra wiecznego bez obawy o przebijanie czy strzępienie. Oczywiście możemy używać w Codexie również długopisów, ołówków, brush penów czy nawet markerów.

Layout Codexu jest dokładnie taki sam, jak w gładkich lub kropkowanych notesach MD formatu A5. Co wyróżnia MD Journal 1 Day 1 Page, to umieszczenie na każdej ze stron miejsca, w którym można wpisać datę lub numer strony. W wersji gładkiej notesu znajduje się ono po środku na dole strony i przyjmuje formę dwóch kresek, z kolei w wersji w kropki są to dwie grubsze kropki w górnym prawym rogu strony. Nadruki te wykonano na tyle nienachalnie, że można zupełnie pominąć ich uzupełnienie.

Podobnie jak w pozostałych notesach MD również w Codexie znajdziemy naklejki indeksujące z numerami miesięcy oraz naklejki personalizujące (Idea i Diary).

… wyjątkowy
Po raz pierwszy Midori zastosowało w swoim notesie całkowicie odkryty grzbiet, zszyty nicią w sposób zwany oprawą kodeksową. Jest to metoda zszywania starożytnych rękopisów, dzięki której notes rozkłada się na płasko, a strony nie mają szansy wypaść. Co ciekawe – w przypadku zszycia notesu w kropki, na grzbiecie zobaczymy linie w bladozielonym kolorze, to właśnie tego koloru są kropki w środku notatnika!

W Codexie nie znajdziecie wstążek – miejsce, w którym skończyliśmy pisanie, zaznaczamy poprzez oderwanie perforowanego rogu kartki. Nie posiada on również dodatkowej okładki z papieru woskowanego, którą znamy z wcześniejszych notesów. Z uwagi na fakt, że MD Journal 1 Day 1 Page jest znacznie grubszy od pozostałych, Midori stworzyło dedykowaną mu okładkę silikonową, która zabezpiecza notes przed zabrudzeniem i wilgocią.

Użytkowanie
MD Journal 1 Day 1 Page Codex daje nam totalną wolność użytkowania. Na 368 stronach możemy prowadzić kalendarz, pamiętnik, notować ważne wydarzenia na każdy dzień, tworzyć rysunki, szkice, wpisywać pomysły, wklejać zdjęcia, naklejki i taśmy washi. Ogranicza nas wyłącznie własna wyobraźnia! To jest chyba największy atut tego notesu – daje ogromne możliwości i może pozostać z nami znacznie dłużej niż tylko na rok!

Dodaj komentarz