Blackwing Vol. 155

The Bauhaus Pencil

Na wiosnę 1919 roku Walter Gropius wydał swój manifest Staatliches Bauhaus, w którym deklarował, że „nie ma żadnej zasadniczej różnicy między artystą a rzemieślnikiem”. W kolejnych latach, założona przez niego uczelnia artystyczno-rzemieślnicza Bauhaus starała się zburzyć mur pomiędzy sztuką piękną a użytkową.

Od 1919 roku to wczesnych lat 1933, członkowie ruchu Bauhausu specjalizowali się w projektach sztuki modernistycznej w których znajdowały się zarówno krzesła i budynki jak i obrazy i rzeźby. Wierzyli, że nowoczesnej produkcji brakuje duszy, a ich misją stało się tworzenie dzieł sztuki, które nie tylko oszałamiająco piękne ale również skrupulatnie praktyczne.

Blackwing Volume 155 to ukłon dla szkoły Bauhausu i kunsztu rzemieślniczego. Każdy ołówek posiada miękki grafit, czarną końcówkę – po raz pierwszy w ołówku Blackwing, żółtą gumkę, a na korpusie można dostrzec wzory zainspirowane prostymi kształtami i kolorami, które stały się znakiem rozpoznawczym stylu Bauhausu. Pomimo, że tylko 155 studentów ukończyło tę szkołę, jej filozofia ma nieoceniony wpływ na artystów na całym świecie.

Dodaj komentarz