Zakładki Book Darts

Kto nas poznał, doskonale wie, że czasami cierpimy na chorobę natręctw. Objawia się to tym, że wszystkie kartki w zeszycie muszą mieć idealną kratkę, bądź linie, szycie w piórniku musi być dopracowane, a taśmy mt lub też naklejki w kalendarzu muszą być równo przyklejone (po prostu muszą! ;)). Dlatego wyobraźcie sobie frustrację, kiedy w jesienne wieczory, gdy słychać krople deszczu spadające na szybę, uciekamy do swoich ulubionych kątów, wyposażeni w ciepły koc, gorącą herbatę i ulubioną książkę, przerywamy czytanie i chcemy zaznaczyć miejsce, w którym skończyliśmy, ale wszystkie zakładki nam po prostu nie odpowiadają. Są za duże, często psują strony, lub też się gubią, bo są za małe. Po wielu próbach znalezienia tej właściwej, trafiliśmy na Book Darts.

Te niepozorne listki metalu zdecydowanie przypadły nam do gustu! Są niewiarygodnie cienkie, jak kartka papieru, dyskretne i bardzo poręczne.  Największą zaletą jest to, że w żaden sposób nie niszczą papieru. Można używać kilu jednocześnie, a książka nadal wygląda estetycznie.

Wynalazcą  zakładek Book Darts jest nauczyciel Bob Williams, który wraz ze swoją żoną Jeanette stworzył je na potrzeby własnych uczniów, aby ułatwić im organizację notatek i jednocześnie wydłużyć życie książek. Chciał aby uczniowie mogli dzielić się swoimi odkryciami w czasie czytania, jednocześnie nie niszcząc książek ołówkiem czy pisakiem.

                                                       

Na początku stworzenie jednej zakładki wymagało aż pięciu ruchów przy użyciu trzech narzędzi. Wszystko było wykonywane ręcznie w piwnicy ich domu w Oregonie. Zakładki zrobiły furorę i wkrótce wielu zadowolonych rodziców zwracało się do Boba z prośbą o więcej zakładek. W okresie świąt Bożego Narodzenia, zainteresowanie było tak ogromne, że piwnica nie była wystarczająca.

Nic więc dziwnego, że zakładki Book Darts zyskały rzeszę fanów na całym świecie. Wykonane są z metalu w kolorze mosiądzu, stali nierdzewnej i bronzu. Bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest ich zakończenie w kształcie trójkąta, który bezpośrednio wskazuje ważne miejsce.

Poeta i zdobywca nagrody Pulitzera, Henry Splawn Taylor, zapytany o zakładki Book Darts, powiedział:

„Na samym początku pomyślałem, że są głupie – nie mogłem zrozumieć na czym polega ich zastosowanie – ale później gdy zacząłem ich używać, przy tłumaczeniu greckich dramatów, nagle potrzebowałem ich coraz więcej. Przy tłumaczeniu Elektry zużyłem 20 kg zakładek!”

A co Wy myślicie o zakładkach Book Darts? 🙂

Book Darts Zestaw 12 szt.

Book Darts Zestaw 18 szt.

Book Darts w puszce 30szt.  

 

Dodaj komentarz