Whitelines

Whitelines to firma założona w Sztokholmie przez trójkę przyjaciół, którzy wierzą, że w każdym z nas kryje się pierwiastek wynalazcy. Próbując udowodnić swoją tezę, stworzyli nietypowy papier, który łączy tradycyjne pisanie z nowoczesnym użytkowaniem.

Koncepcja papieru Whitelines opiera się na badaniach, które udowodniły, że biała kartka papieru z wydrukowaną czarną lub niebieską linią lub kratką rozprasza nas podczas robienia notatek, lub uczenia się z nich. W przeciwieństwie do szarych kartek z linią lub kratką w kolorze białym, które spisują się znacznie lepiej. Co więcej, takie rozwiązanie polecane jest przede wszystkim osobom z dysleksją.

Twórcy Whitelines’a poszli jeszcze o krok dalej.

Wszyscy doświadczyliśmy sytuacji, w której kolega z pracy, czy uczelni prosi nas o zdjęcie ważnej notatki. Wszystkie łączy ta sama cecha: nawet te robione najlepszym aparatem, mają słabą jakość. Zdjęcie, co prawda, może i jest czytelne, ale nie jest doskonałe.

Czy można więc znaleźć cyfrowe zastosowanie do analogowego papieru? Oczywiście, że tak!

Specjalnie do notatników Whitelines została opracowana aplikacja mobilna, która umożliwia szybkie skanowanie notatek.

Podstawowym założeniem jest, aby aplikacja i papier rzeczywiście „zobaczyły” siebie nawzajem, a reszta odbywa się automatycznie. Jak to zrobić? Na każdej stronie widnieją cztery znaczniki narożne, upewnij się, aby były one widoczne na wyświetlaczu, nie ruszaj się przez chwilę, niech aplikacja uchwyci notatkę, a następnie zapisz lub udostępnij obraz swoim znajomym lub opublikuj go w sposób, jaki lubisz. Nie ma nic prostszego!

Kolejną zaletą jest możliwość przechowywania notatek na dysku w chmurze, dzięki czemu będziesz je mieć zawsze przy sobie. Natomiast kolory jakich użyłeś tworząc notatki zostają odzwierciedlone w aplikacji.

Z pewnością papier Whitelines idzie na kompromis tym, którzy z sentymentu uwielbiają pisać odręcznie, ale potrzebują notatek w wersji mobilnej.

Dodaj komentarz