Traveler’s Notebook – od czego zacząć?

Gdy wybraliśmy już rozmiar notatnika i kolor okładki, teraz czas na organizację środka.

Bogata oferta notatników Traveler’s Notebook i wkładów do nich sprawia, że można się pogubić.
Nic więc dziwnego, że trudno jest zachować zdrowy rozsądek, zwłaszcza, gdy na pierwszy rzut oka wydaje się nam, że potrzebujemy ich wszystkich. Traveler’s Company oferuje nam 29 wkładów do dużego notatnika i 16 wkładów do notatnika paszportowego. Mamy do wyboru różnego rodzaju notatniki (w linię, kratkę, kropki), a do tego kieszonki, foldery i uchwyty. Ale co wybrać na pierwszy raz?

Nasza rada: zastanówmy się do czego będziemy używać notatnika i co się u nas najlepiej sprawdzi.
Na sam początek polecamy zredukować ilość wkładów-notesów do maksymalnie trzech sztuk. Będziemy wtedy mieć szansę skorzystać ze wszystkich i sprawdzić co nam najbardziej odpowiada.
Jeżeli na przykład wybraliśmy notatnik w formacie regularnym i chcielibyśmy, aby służył nam do zapisków, wówczas wybierzmy papier do tego przeznaczony, np. #001 w linię, #002 w kratkę, #013 cienki papier, który nadaje się do pisania piórem, #025 kremowy papier MD, lub #026 w kropki. Pamiętajmy, że w zestawie startowym mamy już jeden wkład z gładkimi białymi stronami o numerze #003 😉

Jeżeli chcemy wklejać bilety z podróży to idealnie nadaje się do tego wkład #014 z brązowym papierem craft, jeżeli będziemy szkicować wybierzmy wkład #012, a do malowania akwarelami wkład #027.

W zależności od swoich potrzeb, możemy uzupełnić notatnik o wkład kalendarzowy – miesięczny, tygodniowy lub w wersji tydzień + memo. Wkłady kalendarzowe występują również w wersji wiecznej, czyli takiej, gdzie nie mamy nadrukowanych dat, tylko sami musimy je sobie wpisać. To rozwiązanie dla tych, którzy nie używają kalendarza przez cały rok, tylko np. w okresach wakacyjnych do planowania podróży. Dzięki temu, możemy wykorzystywać te wkłady na wiele sposobów, np. wkład #005 może stać się świetną bazą pod pamiętnik.

Innym wkładem, który jest według nas niezbędny to kieszonka #008, która pomieści bilety, wizytówki, paragony i faktury, prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a nawet pieniądze. W dodatku, jest ona na tyle wytrzymała, że nie będziemy musieli jej wymieniać przez długi czas.

Z notatnikiem w rozmiarze paszportowym sytuacja wygląda podobnie, ponieważ wszystkie wkłady z rozmiaru regularnego, mają swoje odpowiedniki w rozmiarze paszportowym. Notatnik Traveler’s Notebook Passport Size jest często wybierany przez zapalonych podróżników ze względu na swój kompaktowy rozmiar i znajduje się tam to co najistotniejsze –np. #009 notatnik kraft, w którym można przybijać pieczątki z górskich schronisk, i #005 notatnik z bardzo cienkimi gładkimi stronami z perforacją, #004 kieszonka na bilety i opcjonalnie kalendarz w wersji wiecznej lub tradycyjnej.

Znamy przypadki panów, którzy używają notatnika Traveler’s Notebook Passport Size jako portfel, ponieważ zmieści się bez problemu w kurtce czy kieszeni spodni.

W wersji „portfel” często znajduje się jeden notatnik (#001 w linie, #002 w kratkę, lub #003 gładki, który dołączony jest w zestawie startowym), wkład #011, czyli papierowy folder na faktury i paragony oraz niezastąpioną kieszonkę #004 na pieniądze, dokumenty i wizytówki.

Gdy już wybór wkładów mamy za sobą, pamiętajmy, że musimy je jakoś ze sobą połączyć. Służą do tego specjalne gumki, czyli wkład o numerze #021 do rozmiaru regularnego oraz ich odpowiednik #011 w rozmiarze paszportowym.

Traveler’s Notebook to notatnik, który daje nam swobodę eksperymentowania i sprawdzania jakie rozwiązania pasują nam najbardziej.

Cała zabawa polega na tym, że nie znajdziemy dwóch takich samych Traveler’sów. Ile osobowości, tyle pomysłów na to jak je prowadzić 😉

Oto przykłady, jak my prowadzimy swoje notatniki i do czego używamy.

Elmira: kalendarz miesięczny do planowania podróży, notatnik w kropki do notowania, jeszcze jeden notatnik gładki do służbowych notatek i kieszonka na dokumenty.

Robert: kalendarz miesięczny, aby nadążać za planami swojej żony 😉 notatnik w kratkę do zapisków, tekturowy folder na faktury i kieszonka na pieniądze i scyzoryk.

Amina: wkład do szkicowania, w kratkę do notatek i kremowy MD jako pamiętnik

Alina: kalendarz miesięczny do wklejania naklejek, wkład w kropki do notatek, wkład kalendarzowy dzienny i kieszonka na wszystkie inne niezbędne rzeczy (czyt. na co się tylko tam zmieści 😉)

Traveler’s Notebook Elmiry
„Portfel” Traveler’s Notebook Passport Size Roberta
Traveler’s Notebook Aminy
Traveler’s Notebook Aliny

A jak wyglądają nasze Traveler’sy?

Dodaj komentarz