Escribo wita w Katowicach!

Jak już niektórym dobrze wiadomo, Escribo na dobre zagościło w Katowicach. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji sprawdzić tego na własne oczy i zastanawiają się jak wygląda nasze miejsce, to w skrócie można powiedzieć, że jest to miejsce nie do końca zwykłe 😉

Króluje tutaj dobry papier do pisania, kolorowe atramenty, nietuzinkowe instrumenty piśmiennicze, solidne linijki oraz zabawne spinacze.
Ale chyba najlepszą oceną są reakcje naszych klientów, gdy po  przekroczeniu naszego progu mówią „Tutaj jest wszystko to co do tej pory wiedziałem na Internecie”, „Jestem w niebie”, czy „Najchętniej bym tutaj zamieszkał”.
Nawet nie wiecie jakie to miłe, że podzielacie naszego bzika! 😉

W Escribo nie tylko możecie wybrać się w papierową podróż dookoła świata, ale także spotkać się z wyjątkowymi ludźmi i zdobyć nową wiedzę.
Specjalnie dla Was raz w miesiącu przygotowujemy jakieś wydarzenie.
W lutym odbyło się spotkanie z autorkami pierwszego powojennego podręcznika do kaligrafii „Pięknej Litery”, podczas którego Ewa Landowska i Basia Bodziony przybliżyły nam temat sztuki kaligrafii i opowiedziały, jak powstała druga część podręcznika.
W marcu gościliśmy Przemysława Dudka, pomysłodawcę i założyciela Warsztatu Naprawy Urządzeń Piśmienniczych, który o piórach wiecznych wie wiele, jak nie wszystko. Mogliśmy poznać tajniki pracy Pen Doctora i podziwiać kolekcję prawdziwych piórowych dzieł sztuki.

fot. Edyta Dufaj

fot. Edyta Dufaj

fot. Edyta Dufaj

A przed nami seria warsztatów. W kwietniu przygotowaliśmy dla Was warsztaty składania lamp origami z Magdaleną Rukasz, twórczynią projektu Dobrze się składa, podczas której poznamy sztukę origami w nowoczesnym i minimalistycznym wydaniu. Następnie w maju odbędą się warsztaty kaligrafii pod czujnym okiem Ewy Landowskiej. Na swój warsztat wybrała Pismo Rondowe w nawiązaniu do zapowiedzi trzeciej części podręcznika.

Dostarczacie nam wiele inspiracji i już teraz możemy powiedzieć, że mamy głowy pełne pomysłów!

O wszystkich naszych pomysłach dowiecie się w nowej kolumnie na naszym sklepie internetowym zatytułowanej Wydarzenia 😊

 

Dodaj komentarz