Jaki kalendarz wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych

Jeżeli Nowy Rok Was zaskoczył i jeszcze nie zdążyliście znaleźć odpowiedniego kalendarza spośród wszystkich dostępnych na rynku, albo chcecie wprowadzić pewne zmiany, ruszamy Wam na pomoc!
Wiadomo nie od dziś, że każdy z nas jest mistrzem planowania na swój własny, indywidualny sposób, który potrzebuje wyjątkowej oprawy. Jednak przy wyborze kalendarza jest jedna, bardzo prosta zasada: kalendarz powinien pomóc nam ogarnąć rzeczywistość.

Jak wybrać kalendarz, który przejdzie z nami przez kolejny rok? Tym razem przedstawiamy Wam kalendarze na podstawie ich funkcjonalności.

1. Jeżeli jesteś wzrokowcem, lubisz planować z wyprzedzeniem, nie rozpisujesz się zbytnio, tylko używasz haseł i jednym szybkim rzutem oka chcesz upewnić się jak wygląda dany miesiąc to najlepszym rozwiązaniem będzie kalendarz – planer miesięczny, gdzie na dwóch stronach znajdziesz wydrukowany jeden miesiąc w formie kwadracików.


Traveler’s Notebook 2019 – kalendarz miesięczny

MD Kalendarz Miesięczny + Notatnik

Kalendarz miesięczny Gallery Leather

2. Masz dużo spotkań i Twój dzień jest zaplanowany co do godziny? Nie potrzebujesz robić sporo notatek, tylko zapisać najpotrzebniejsze rzeczy? To zadanie dla kalendarza tygodniowego wertykalnego! Jeden tydzień przypada na dwie strony, a każdy dzień tygodnia posiada nadrukowane godziny od 8:00 do 21:00. Przejrzysty układ gwarantuje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. To idealne rozwiązanie jako kalendarz do biura!

Traveler’s Notebook 2019 – kalendarz tygodniowy wertykalny

 Ciak – kalendarz tygodniowy wertykalny


Ciak Mate – kalendarz tygodniowy wertykalny

3. Sam kalendarz to dla Ciebie za mało, nie potrzebujesz dużo miejsca na planowanie, za to potrzebujesz przestrzeni na drobne zapiski i TO DO listy, aby dać upust gonitwie myśli i mieć wszystko pod kontrolą. Zatem, powinieneś przetestować kalendarz tygodniowy z miejscem na notatki, gdzie na lewej stronie znajdziesz kalendarz tygodniowy, a prawa strona to czysta strona na zapiski.


Traveler’s Notebook 2019 – kalendarz tygodniowy + memo


Ciak – kalendarz tygodniowy + memo


Gallery Leather Professional – kalendarz tygodniowy


Kalendarz Midori Pouch Diary

4. W sumie, jakby się nad tym zastanowić to na co dzień nie używasz kalendarza ani planera, ale czasami, w pewnych sytuacjach mógłby się przydać. Dużo piszesz, ale Twoje notatki nie są bardzo systematyczne aby uporządkowywać je dniami, tygodniami czy miesiącami. Jesteś wolnym duchem, któremu tylko czasami przydałaby się organizacja. Dla Was proponujemy kalendarze wieczne, czyli takie, które nie mają wydrukowanych dat, jedynie specjalnie przeznaczone miejsce na wpisanie dnia (oczywiście, jeśli się ma na to ochotę;))Kalendarz MD

5. Ostatnia propozycja to najbardziej tradycyjny kalendarz, dla tych, którzy nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez kalendarza i notatnika. Właśnie takim rozwiązaniem jest kalendarz dzienny, gdzie każda strona to osobny dzień.


Ciak – kalendarz dzienny

Hobonichi Techo Planner 2019 – kalendarz dzienny

Hobonichi Cousin – kalendarz dzienny

Dodaj komentarz