Przegląd kalendarzy 2018 – Ciak

Kalendarze Ciak były z nami od samego początku. Każdego roku wybieramy je jako kalendarze „do pracy”, nie tylko ze względu na ogromny sentyment jakim je darzymy, ale również ze względu na najwyższą jakość.

Kalendarze Ciak są wykonane na wzór dobrze już znanych notatników. Powstają tylko z odnawialnych materiałów i są wytwarzane ręcznie przez najlepszych w swoim fachu rzemieślników w słonecznej Florencji.

Okładka, tak samo jak w przypadku notesów, została wykonana ze skóry ekologicznej, jest bardzo wytrzymała i elastyczna. Z doświadczenia wiemy, że jest wyjątkowo odporna na zniszczenia. Nie jest łatwo znaleźć kalendarz, który przez 365 dni jest noszony w damskiej torebce, często w towarzystwie kluczy (a nawet i śrubokrętów!) i mimo to w okolicach lipca nadal wygląda elegancko. Z tych i wielu innych powodów, pieszczotliwie nazywamy je wołami roboczymi 😉

Jeżeli chodzi o papier, nie zawiera on kwasów i posiada neutralne pH, co jeszcze bardziej zwiększa jego wytrzymałość. Sprawia, że się nie strzępi, nie przebija i nie blaknie, a przy tym jest przyjazny dla środowiska. Idealnie współgra z piórem wiecznym, długopisem i ołówkiem.

W ofercie Ciaka znajdziemy kalendarze w dwóch rozmiarach, czterech układach i wielu kolorach do wyboru.

Pierwszy z nich to kalendarz dzienny, który posiada aż 416 stron, pośród których znajdziemy planer miesięczny oraz kalendarz dzienny z wydrukowanymi już datami, gdzie jedna strona to jeden dzień. W tej wersji dostępne są dwa rozmiary 15×21 cm, oraz 12×17 cm. Możemy wybierać spośród siedmiu kolorów okładki: pomarańczowym, żółtym, czerwonym, różowym, czarnym, limonki oraz najnowszym kolorem – szarym.

Dla osób, które lubią mieć wgląd w plan na cały tydzień, polecamy Ciaka w układzie tygodniowym, który posiada 160 stron, gdzie cały tydzień znajduje się na dwóch stronach. Podobnie jak kalendarz Ciak dzienny, Ciak tygodniowy jest dostępy w dwóch rozmiarach 15×21 cm lub 12×17 cm, i w aż ośmiu kolorach: pomarańczowym, żółtym, czerwonym, różowym, czarnym, limonka, szarym i niebieskim.

W układzie tygodniowym znalazł się również wariant kalendarza i notatnika w jednym. Ciak kalendarz tygodniowy + memo to rozwiązanie idealne dla osób, które zapisują tylko najistotniejsze informacje w kalendarzu, natomiast lubią robić długie notatki. 160 stron jest podzielone na dwie części – jedna strona to kalendarz tygodniowy w układzie wertykalnym, natomiast kolejna w linie, przeznaczona jest do zapisków. W tym przypadku mamy do wyboru tylko jeden rozmiar 15×21 cm i siedem kolorów okładki: pomarańczowy, żółty, czerwony, różowy, czarny, limonka i niebieski.

Jeżeli naprawdę robisz dużo notatek i walczysz ze sobą czy wpakować do torebki lub plecaka kalendarz czy może notatnik, mamy dla Ciebie układ idealny – Ciak Duo Kalendarz 2 w 1! W środku znajdziesz 144 strony kalendarza w układzie tygodniowym horyzontalnym, gdzie dwie strony przypadają na jeden tydzień, oraz 128 stron notesu w linie. Ciak Duo posiada dwukolorową okładkę oraz dwie satynowe zakładki, żeby mieć wszystkie ważne informacje zawsze pod ręką. Jest dostępny w dwóch rozmiarach 15×21 cm lub 12×17 cm, oraz siedmiu wersjach kolorystycznych: czarno-czerwonym (Little Devil), brązowo-kremowym (Cappucino), żółto-zielonym (Jamaica), różowo-zielonym (70’s), czarno-białym (Essentials), niebiesko-szarym (Sky) i fioletowo-różowym (Madame).

 

Kalendarze Ciak, niezależnie od układu i formatu niosą ze sobą pewne ryzyko – jeżeli raz polubisz Ciaka, nie będziesz chciał go zmieniać na żaden inny. Najlepszym dowodem na to są nasi klienci, którzy co roku powracają po swój ulubiony kalendarz, tak samo jak i my.

Podsumowując, kalendarze Ciak to:

– wytrzymała okładka wykonana ze skóry ekologicznej,

– papier o neutralnym pH, o gramaturze 80g/m2,

– cztery układy kalendarza i dwa rozmiary,

– wiele kolorów okładki do wyboru.

Kalendarz Ciak Dzienny znajdziesz klikając tutaj, tygodniowy horyzontalny tutaj, tygodniowy + memo tu, natomiast Ciak Duo tu.

 

Opublikowany w Ciak

Dodaj komentarz