Monsieur J. Herbin

 

J. Herbin to najstarsza firma na świecie zajmująca się produkcją atramentu, używając wyłącznie naturalnych barwników o neutralnym pH. Naboje od niedawna dostępne są również w Escribo – dokładnie tu

Ale kim tak naprawdę był J. Herbin?

J. Herbin był żeglarzem w siedemnastowiecznej Francji. Podczas swoich morskich podróży J. Herbin niejednokrotnie używał popularnego wówczas w Europie atramentu żelazowo-galusowego. Jednak zła pogoda i wilgoć na statku nie były odpowiednie ani dla papieru, ani dla atramentu. Takie warunki wymagały czegoś specjalnego. Podczas jednej z wielu podróży do Indii, J. Herbin opracował swoją własną recepturę atramentu żelazowo-galusowego, który był prawdopodobnie prezentem dla kapitana statku. Kończąc przygodę z żeglarstwem, J. Herbin zakończył pracę nad atramentem.

J. Herbin zamieszkał w Paryżu, gdzie zaczął produkować lak, posługując się specjalną recepturą przywiezioną z Indii. Wówczas inny żeglarz słysząc legendy o jego atramencie i jego właściwościach, odwiedził jego warsztat w Paryżu i przekonał go do produkcji oraz sprzedaży atramentu. Od samego początku produkty J. Herbin osiągnęły ogromny sukces w całej Francji, a z jego usług korzystały pokolenia wybitnych osób, między innymi Ludwik XIV czy Coco Chanel.

To co charakteryzuje atramenty J. Herbin to niepowtarzalne kolory i pobudzające wyobraźnię, sentymentalne nazwy. Każdy kolor to inna historia, zainspirowana podróżami żeglarza, wydarzeniami we Francji, sławnymi postaciami lub legendami.

A jaki jest Twój ulubiony kolor i do czego Cię zainspiruje?

Dodaj komentarz