YSTUDIO – sentymentalny minimalizm

 

Żyjemy w ciągłym biegu, w zimnym świecie przepełnionym nowymi technologiami, w którym często nie potrafimy się odnaleźć. Spróbujmy zamknąć komputer, odizolować się od otaczającej nas rzeczywistości, wziąć kartkę papieru i napisać najszczersze myśli, które kłębią się w naszych głowach, oraz odblokować siedzące w nas emocje. Właśnie do tego są stworzone produkty Ystudio.

 

Ystudio to nowa marka, założona w 2012 roku w Tajwanie, która podbija rynek piśmienniczy na całym świecie. Prostota formy i wykorzystywanie naturalnych materiałów wysokiej jakości takich jak mosiądz, miedź i drewno orzechowe zapewniła im ogromny sukces. Każdy produkt został wykonany ręcznie przez doświadczonych rzemieślników w lokalnych fabrykach. Są one odzwierciedleniem cech mieszkańców Tajwanu – wyjątkowość i solidność.

 

Ystudio podkreśla, że ich najważniejszym celem jest zgłębianie powoli zanikającej kultury poprzez wplatanie przeszłych wspomnień do życia codziennego. Wspomnienia mają do nas wracać za każdym razem, kiedy spojrzymy na ich produkty. Zostały one specjalnie zaprojektowane, aby towarzyszyły nam każdego dnia przez długie lata. Według Ystudio to właściciel sprawia, że długopis jest wyjątkowy. To Ty tworzysz jego własną historię. Przypadkowe otarcia, rysy, czy rdza są odbiciem zdobytego doświadczenia, czyli tego, co jest najbardziej cenne w życiu. Nie bez powodu produkty Ystudio zostały wykonane z mosiądzu, ponieważ mosiądz przebywając w różnych środowiskach może zmienić kolor, nadając im indywidualny charakter.

Produkty Ystudio dzielą się na dwie kolekcje: Classic, w kolorze surowego mosiądzu, oraz Brassing w kolorze czarnym z matowym wykończeniem.

Seria BRASSING została zadedykowana dla mniej cierpliwych. Pozwala ona „oszukać” cały proces i zaprojektować samemu przyjemny efekt patyny w dowolnym stopniu, ponieważ w każdym opakowaniu znajduje się papier ścierny, który pozwala delikatnie usunąć kolor, odkrywając szlachetny mosiądz. Ponadczasowe, minimalistyczne formy mają inspirować powrót do tradycji przekazywania cennych pamiątek z pokolenia na pokolenie, nadając im symboliczny charakter.

Wszystko to sprawia, że marka Ystudio jest wyjątkowa i godna zaufania, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że została doceniona prestiżową nagrodą HKDA Global Design Awards oraz wyróżniona przez Shopping Design BEST 100 już w pierwszym roku swojego istnienia.

W myśl hasła „The Weight of Words” niech waga tych mosiężnych instrumentów przypomina Ci o odpowiedzialności za każde słowo i zainspiruje Cię do tworzenia własnej historii.

Dodaj komentarz